Kore Uçak Kargo

Kore ile ülkemiz arasında büyük bir gıda alış verişi bulunmaktadır. Bu alışverişin sağlıklı bir şekilde yapılması hava kargo olarak bilinmekte olan kargo taşımacılığı sayesinde yapılmaktadır. Gıdaların taşınmasının diğer ürünlerden birçok farkı bulunmaktadır. Gıdalar çabuk bir şekilde bozulması ve ziyan olabilmesi sebebiyle hızlı ve hassas bir şekilde taşınması gerekmektedir. Kore uçak kargo anlamında hizmet götürülebilir bir ülke olması sebebiyle ülkemiz ile Kore arasında çok büyük bir ticaret ortamı bulunmaktadır. Ülkenin Türkiye ye son derece uzak olması sebebiyle taşınmakta olan gıda ve benzeri ürünlerin ve hizmetlerin hava yolu kullanımından başka çok büyük bir alternatifi bulunmamaktadır.

Karayolu taşımacılığı genel olarak yakın bölgelere kullanılmakta olan bir taşımacılık hizmetidir. Karayolu ile dünyanın her yerine kargo taşımacılığı yapılabilir fakat zaman olarak çok büyük bir ihtiyaç bulunmaktadır. Denizyolu ile yapılan taşımacılık hizmetleri de her bölgeye yapılabilen bir hizmet değildir. Bu sebeple Kore ve benzeri ülkelere bilhassa aciliyeti bulunmakta olan gönderiler açısından kullanılması mümkün değildir. Hava kargo tercihi birçok açıdan Kore ile ticaret yapmakta olan veya bir sebeple gönderi yollamak isteyen kişiler için en ideal olan çözüm olarak bulunmaktadır.

Kore Uçak Kargo Fiyatları

Yurtdışı Kargoları gönderiliş biçimi ve gönderinin durumuna göre bazı fiyat farklılıkları içermektedir. Kore ülkesine karayolu ile bir gönderinin gönderilmesi istenmesi bazı durumlarda çok pahalıya mal olabilmektedir. Gönderilen ürünün veya eşyanın çok büyük olması bu maliyeti oldukça yukarı seviyelere taşıyabilmektedir. Bunun yanı sıra gönderinin karayolu ile gönderilmesi neticesinde bozulma veya çürüme gibi durumlara maruz kalması gibi durumlar maliyeti daha fazla artırmaktadır.

Denizyolu ile gönderiler zaman zaman daha uygun gibi gözükse de uygun koşulların bulunmaması durumlarında diğer yurtdışı kargo seçenekleri arasında daha pahalı olabilmektedir. Gönderi bir sahil şehrinden direk bir sahil şehrine veya kentine ulaşıyorsa maliyet ancak düşük olabilmektedir. Fakat bu kargo sisteminde de süre oldukça uzun olmaktadır.

Kore uçak kargo tercihi bu ülkeye gönderim yapılacağı zaman en uygun olan yöntemdir. Yöntem içerisinde göndericiye ve alıcıya bir takım faydalar bulunmaktadır. Gönderi bu şekilde gönderilmesi durumunda en hızlı bir şekilde iletilmektedir. Türkiye’den Kore ülkesine bir gönderi bu yol ile 2-5 gün arasında ulaşmaktadır. Bu sürenin kısa olması birçok anlamda fayda içermektedir. Gönderinin uzun bir süre boyunca ulaşmayı beklemesi oldukça can sıkıcı bir durumdur.  Bunun yanı sıra gönderinin bozulma ve çürüme gibi durumları söz konusu olmamaktadır. Yaş sebze ve meyve ithalat ve ihracatı bu sayede dünyanın her ülkesine yapılabildiği gibi Kore ülkesine de yapılmaktadır.

Kore Hava Kargo Hizmeti

Ülkemizde bulunmakta olan birçok kurum ve kuruluş Kore ülkesi ile temas halinde bulunmaktadır. Bu temasların bir kısmı resmiyet içermekte iken bir kısmı ticari anlamda olmaktadır. Bu ilişkiler içerisinde çok kısa süreler içerisinde işlemlerin yapılması cevapların alınması gerekmektedir. Resmi evrakların Kore ülkesine bir an önce ulaşması ve işlem görmesi adına uçak kargo kullanılmaktadır. Ülkeler arasındaki ilişkinin daha hızlı yürümesi ve ıslak imzalı evrakların bir an önce ulaşması adına uçak kargo son derece önemlidir.

Ticari anlamda ülkeler arasında ciddi bir bağlantı bulunmaktadır. Birçok firma kendi arasında bu ülkelere numune alma numune gönderme, ürün alma ve ürün gönderme gibi faaliyetler de bulunmaktadır. Bu faaliyetlerin en sağlıklı bir şekilde yürütülmesi adına uçak kargo oldukça cazip ve mantıklı bir yöntem olarak uzun bir zamandır kullanılmakta olan bir yöntemdir.