Hong Kong Uçak Kargo

İnternet kullanımının tüm dünyada yaygınlaşması beraberinde fiziksel mağazalardan yapılan alışverişlerin sanal dünyaya taşınmasına neden oldu. Hayatımıza e-ticaret kavramı olarak giren bu alışveriş modelinde şehrimizde bulduğumuz ürünün aynısını veya daha kalitelisini daha ucuz maliyetle elde edebilmemiz kişilerin gerçek dünya yerine sanal dünyada alışveriş yapmalarına vesile oldu. Dünyanın en çok ürün üretilen ve bu ürünlerin çok düşük fiyatlardan satışının yapıldığı e-ticaret konusunda pasta büyüklüğünde oldukça geniş bir grafiği bulunan uzak doğu Asya ülkeleri verdikleri hizmet ağı ile tüm dünyaya ürün satışı yapmaktadır.

Dünyanın en çok ziyaret edilen alışveriş sitelerinin merkezi konumunda bulunan Çin, Hong Kong gibi ülkelerden verdiğimiz siparişler kargo hizmet seçim biçimine göre bize farklı sürelerde ulaşmaktadır. Örneğin; internet üzerinden verdiğimiz bir siparişte gemi yolu ile kargoculuk hizmetini seçtiğimiz zaman ürünler bize 21 ile 30 gün içerisinde gelirken uçak kargo hizmetini seçtiğimiz zaman en fazla 4 iş günü içerisinde ürün teslimatı gerçekleştirilmektedir. Özellikle maddi değeri yüksek veya acil durumları olan ürün siparişlerinde genellikle uçak ile yapılan kargoculuk hizmetleri seçilmektedir.

Hong Kong Hava Kargo Fiyatları

Ülkemizde birçok alanda uzak doğu ülkeleri ile kargo teslimatımız bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda açıklanan veriye göre bir yıl içerisinde uzak doğu ülkelerinden bir sene içerisinde 20 milyarı aşkın paket teslimatı gerçekleştirilmiş. Bu denli yoğun bir alışverişin neticesinde kullanılan kargo hizmetleri de büyük bir önem kazanmaktadır. Ülkemiz ile Hong Kong gibi uzak doğu ülkeleri arasında hem kara hem deniz mesafesinin fazla olması kargo sürelerinin gecikmesine bu nedenle birçok kişinin hava kargo hizmetlerine başvurduğu görülmüş durumda.

Ülkemiz ile uzak doğu ülkeleri arasında günlük olarak uçuşlar yapılarak ürünlerin teslimatı konusunda hava kargo hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetlerin çoğu ticari amaçla da yapılsa dahi yine de her iki taraf içerisinde bulunan çok sayıda vatandaşın birbirine kişisel eşya gönderimleri, belge gönderimi, mevcut ürünlerini yani ticari değer ürünlerini gönderimleri gibi durumlarda söz konusudur. Bu konularda da yine uçak ile yapılan hava kargo hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Hong Kong Uçak Kargo Hizmeti

Üst kısımda bahsettiğimiz gibi internetin yaygınlaşması, ülkeler arasındaki anlaşmalar ile sınırların sadece haritalarda kalması gibi durumlardan dolayı birbirine uzak ülkeler arasında dahi yoğun bir ticari ve sosyal faaliyetler durumu söz konusudur. Siz de bir ürün almak veya göndermek için başka bir ülke ile irtibat halindeyseniz şu zamana kadar mevcut olan yurt dışı kargo hizmetlerinden yararlanarak ürünlerinizi kolayca gönderebiliyordunuz. Tabii ki bu alanda her geçen gün talebin artması, gönderdiğiniz ürünlerin ülke gümrük kapılarında beklemesi gibi durumlar söz konusu olunca belirli bir zaman sonra ürünlerin geç ulaşması gibi bir problem ortaya çıktı. Bu problemi ortaya çıkartan bir başka durum ise haftanın belirli günlerinde belirli ülkelere yapılan sevkiyatlardı.

Konuda yurt dışı kargo hizmetlerinde yeniliğe giderek Express kargo hizmetlerini devreye sokarak en geç 3 gün içerisinde ürünlerin teslimatı konusunda çalışmaları tamamlamış bulunmaktayız. Bu noktada yapacağınız hızlı teslimat seçeneğini işaretledikten sonra ürünlerinizi en hızlı ve güvenilir şekilde teslim alabilir veya gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz ürünlerin veya alma durumunda olduğunuz ürünlerde ister Express seçeneğini işaretleyin isterseniz normal hava kargo hizmetlerinden yararlanın, internet aracılığı ile kargonuzu an be an takip edebilir ve kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz. Böylece güvenli bir şekilde en basit düzeyde işlem yaparak ürünlerinizi dünyanın bir diğer ucuna teslim edebilir veya alabilirsiniz.