Çin Uçak Kargo

Kargo insanların hayatını kolaylaştıran hizmetlerden birisidir. Son zamanlarda yurtdışı alış verişlerin çoğalması ile birlikte çeşitli kargo modelleri hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Klasik olarak bilinmekte olan kargo anlayışının çok dışına çıkılarak uzak mesafelere kısa zamanda ulaştırılan kargo modelleri ile insanların ve firmaların işleri kolaylaşmış olmaktadır. Kara yolu ile kargo alış verişi bazı durumlarda ihtiyacı karşılamamaktadır. Kara yolu ile yapılan alışverişlerin kargo ile gelmesi aylar, günler sürebilmektedir. Sürenin bu kadar uzun olmaması gereken yerlerde hava kargo ile gönderilerin ulaşması gerekmektedir.

Çin üzerinden son zamanlarda dünyada ticaretin artması ile birlikte ülkemiz içerisinde de bu ticaret oldukça yükselmiş bulunmaktadır. Çin üzerinden alış verişlerin kara yolu ve deniz yolu ile gelmesi 20 ila 25 gün arasında sürmektedir. Sürenin bu kadar uzun olması bazen sorun olmasa da acil bulunan durumlarda bu süre oldukça fazladır.

Çin Uçak Kargo Hizmeti

Çin hava kargo ile bu şekilde bulunan kargolar birkaç gün içerisinde ulaşmış olmaktadır. Ülkemiz ile Çin devleti arasında yüz yıllardan beri süre gelmekte olan bir ticari durum bulunmaktadır. Bu ticari durum devrin bu kadar ticari anlamda gelişmesi ile birlikte hızlı olması icap etmektedir. Uçak kargo ile bu hız sağlanmış olmaktadır.

Çin devletinin Türkiye’ye uzak olması sebebiyle ticari anlamda bazı sorunlar yaşanmaktadır. İki devletin birbiri ile büyük bir ticari bağlantısı bulunsa da mesafe konusu bu noktada engel teşkil etmektedir. Uçak kargo ile bu sorun ortadan kalkmış olmaktadır. Gönderiler veya iletiler oldukça hızlı ulaşmasından dolayı ticaret hacmi bu iki ülke arasında oldukça artmış bulunmaktadır.

Ülkeler arasında büyük ticaret anlaşmalar numune gönderimi ve alınması ile yapılabilmektedir. Bu anlaşmaların sağlanması için firmalar numuneleri bir an önce görerek anlaşmanın sağlanmasını istemektedir. Hava kargo ile numuneleriniz birkaç gün içerisinde sahibine ulaşmaktadır.

Çin devleti ile aramızda ticari hayatın dışında farklı ilişkiler olabilmektedir. Bu devlet içerisinde sevdiklerimiz buluna bilmektedir. Sevdiklerimize Türki üzerinden bazen hediyeler göndermemiz gerekebilmektedir. Bu durumlarda en iyi tercih hava kargo olarak bilinmekte olan yöntemdir. Bu yöntem ile gönderilerimiz sevdiklerimizin kapısına kadar teslim edilmektedir. Böylelikle aylar öncesinden hediyelerin nasıl ulaşacağını hesaplamak ve bunun stresi altında yaşamak gerekmeyecektir.

Çin Hava Kargo Fiyatları

Gönderiler birçok şehir için adrese teslim olarak yapılmaktadır. Gönderilerin özel bir durumunun olması ve benzeri durumlarda özel bir paketleme ile gönderileriniz sevdiklerinize iletilmektedir. Gönderiler içerisinde canlı hayvan ve benzeri ürünlerde bulunabilmektedir. Bu gönderilerin özel bir durumu bulunması sebebiyle hassas bir gönderi şekli ile gönderilmesi gerekmektedir. Özellikle canlı hayvanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için özel bir ortamda gönderilerin ulaştırılması gerekmektedir. Uçak kargo taşımacılığı içerisinde bu şekilde gönderilerin ulaştırılması mümkün olmaktadır.

Hava kargo fiyatları diğer kargo fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek olduğu görülmektedir. Fakat gönderinin hassasiyeti ve bir an önce gönderilebilmesi maksadı ile bu tercih yapılırken fiyat noktası pek düşünülmemektedir. Gönderilerin fiyatları firmalar arasında ki fiyat farklılıklarından dolayı değişiklik göstermektedir. Bunun dışında gönderinin cinsi ve gönderinin paketlendiği yer fiyat noktasında önemli unsurlar arasındadır. Birde fiyat noktasında dikkat edilen nokta gönderilerin ağırlığı noktasıdır. Gönderiler tartılarak ücretlendirilmesi belirlenmektedir.

Gönderiler firma tarafından kontrol edilmektedir. İki ülkenin yasalarına uygun gönderiler alınarak kabul edilmekte ve gönderimi sağlanmaktadır. İki ülkenin birisinde veya her ikisinde suç unsuru teşkil eden bir gönderinin firmalar tarafından kabul edilmesi mümkün değildir.