Avustralya Uçak Kargo

Uluslararası kargolar son zamanlarda en çok kullanılan kargo yöntemleri arasında bulunmaktadır. Bu yöntemler belirli ülkelerde çeşitli sebepler ile fazla olmaktadır. Bunların sebeplerinin başında bazı ülkelerde vatandaşlarımızın fazla olması sebebiyle bu ülkelerde kargo alış verişinin yüksek olmasıdır. Kargo anlamında en çok alış veriş yapılan ülkelerden birisi de Avusturalya ülkesidir. Bu ülkede gurbetçilerimizin fazla sayıda bulunması dolayısıyla Türkiye de bulunmakta olan akrabaları ile çeşitli alış veriş işlemleri gerçekleşmektedir.

Bu kargoların zaman zaman aciliyetinin bulunması sebebiyle bir a önce ulaşması gereken durumlar bulunmaktadır. Bazı durumlarda birkaç gün içerisinde ulaştırılması gereken evrak ve benzeri durumlar olabilmektedir. Bu durumlarda gönderinin standart koşullarda minimum 1 ay içerisinde ulaştığı bilinmektedir. Bu süre son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde kullanımına başlanan hava kargo firmaları ile oldukça kısaltılmış bulunmaktadır. Karayolu ve deniz yolu ile ulaşımın çeşitli acentelerde bekleme süreleri ve benzeri birçok zaman kaybı bulunmaktadır. Hava kargo bu açıdan son derece sadeleştirilmiş bir kargo sistemi olarak kullanılmaktadır.

Avusturalya uçak kargo anlamında son derece yoğun kullanılmakta olan bir ülkedir. Ülke içerisine hangi bölge ve şehir olur ise olsun havayolu ile gönderilen gönderilerin en fazla 3 gün içerisinde ulaşmakta olduğu bilinmektedir. Süre aciliyeti bulunmakta olan gönderiler için oldukça uygun bir süredir.

Avusturalya Uçak Kargo ve Avantajları

Avusturalya uçak kargo kullanımının diğer yurtdışı kargo seçenekleri ile kıyaslanması sonucunda birçok ön plana çıkan faydasının olduğu görülmektedir. Bunların başında sigorta maliyetlerinin diğer yöntemlere göre oldukça makul olması seçeneği ön plana çıkaran etkenler arasında bulunmaktadır. Bu etkenin dışında bozulabilir ürünler olarak bilinmekte olan ürünlerin bu kargo yöntemi ile taşınması diğer yurtdışı kargo seçeneklerinden çok daha hızlı taşınması ve bozulmamasına sebep olmaktadır. Bu ticareti yapmakta olan veya bu ülkelere her hangi bir sebeple bu ürünleri göndermek isteyen kişiler için en uygun yöntem havayolu taşımacılık işlemleridir.

Ağır elektronik denilen ürünlerin Avusturalya üzerinden karşılıklı olarak transfer edildiği bilinmektedir. Elektronik ürünlerin son derece hassas bir şekilde taşınması gerekmektedir. Bu ürünlerin en hassas bir şekilde taşınması havayolu kargo ile olmaktadır. Deniz yolu ile veya karayolu ile taşınma işlemlerinin yapılması elektronik cihazlara zarar verebileceği gibi ağır ürünler olması sebebiyle oldukça maliyeti yüksek olan bir taşımacılık deneyimi oluşturmaktadır. Ürünlerin hassasiyeti ve ekonomik açıdan düşük maliyeti düşünüldüğünde bu taşımacılık işlemlerinde hava yolu taşımacılık işlemlerinin kullanılması son derece isabetli olmaktadır.

Avustralya Hava Kargo Fiyatları

Avusturalya ülkesine ülkemizden günlük olarak yetiştirilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunların başında günlük veya haftalık olarak yayınlanmakta olan gazete ve dergiler gelmektedir. Bu gazete ve dergilerin bir gün bile gecikmesi gazete ve dergilerin tüm anlamını yitirmesine sebep olacaktır. Havayolu ile yapılmakta olan taşımacılık hizmeti ile gazete ve dergiler güncelliklerini kaybetmeden Avusturalya ülkesine yetiştirilmekte ve bu konu da her hangi bir aksamaya meydan verilmemektedir. Bu ürünlerin diğer taşımacılık yöntemleri ile taşınması mümkün olmamaktadır. Kara ve deniz yolu ile kargoların ulaşımı aylar almaktadır.

Uçak kargo fiyatları hizmetin ilk yaygınlaştığı zamanlarda biraz yüksek olduğu bir gerçektir. Hizmet alanına girmiş bulunan birçok firmanın birbiri ile rekabetleri sonucunda fiyatlar daha makul seviyelere çekilmiş bulunmaktadır. Diğer seçenekler ile kıyaslandığında bazı durumlarda daha hesaplı bir gönderi şekli olduğu anlaşılmaktadır. Zaman kazanmak bakımından da son derece önemli olması nedeniyle uçak kargo kullanımını diğer yöntemlere göre dana mantıklı bir yöntemdir.