Amerika Uçak Kargo

Ülkemiz içerisinde çeşitli sebepler dolayısıyla yurtdışı kargo faaliyetleri sürmektedir. Bunların sebepleri arasında ticaret ve ikili ilişkiler yer almaktadır. Tüm dünyanın en fazla ticaret yaptığı ve büyük ölçüde ikili diyaloglarının bulunduğu ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri gelmektedir. ABD ile yapılan ticari faaliyetlerde ve ikili münasebetlerde gönderilerin son derece hızlı teslim edilmesi son derece büyük bir önem arz etmektedir. Ticaretin hızlı bir şekilde yapılması veya gönderilerin bozulabilir ürünler olması sebebiyle hızlı bir şekilde hizmet vermekte olan kargo hizmetleri kullanılmaktadır. ABD ülkesine çeşitli yollardan kargo gönderilmesi mümkündür. Bunların en hızlısı Amerika uçak kargo hizmetleridir. ABD ülkesine hangi gerekçe ile olursa olsun gönderiler en hızlı şekilde hava kargo ile ulaşmaktadır.

Uçak kargo bir gönderinin en hızlı ve güvenli şekilde gönderilmesini sağlayan kargo tipi olarak yıllardan bu yana kullanılmaktadır. Gönderi ücretleri diğer gönderilere göre oldukça pahalı olduğu bilinse de oldukça büyük faydaları bulunan bir kargo tipidir. Amerika uçak kargo sayesinde ABD ile yapılan ithalat ve ihracatlar sanki yurt içerisinde yapılıyormuş gibi seri olmaktadır.

Amerika Hava Kargo Fiyatları

ABD ile Türkiye arasında yapılan kargo alış verişleri iki ülkenin yasaları çerçevesinde yapılması gerekmektedir. İki ülkenin birisinin bile yasalarına aykırı olan hizmet taşıması yapılamamaktadır. Durumun ülkelerin birisinde suç diğerinde suç teşkil etmemesi durumunda bile cezai yaptırım uygulanması mümkün olmaktadır. 

Hava kargo hizmetinin ABD üzerinden verilmesi diğer koşullar ile beraber bakıldığında oldukça hızlı olmaktadır. Özel yapılan bir takım anlaşmalar ile birlikte kargo hizmeti hızlı olmasının yanında ucuz olması da son derece mümkün olan bir durum olmaktadır. Ticari faaliyet içerisinde bulunmakta olan şirketlerin bir kargo firması ile anlaşması sonucunda gönderiler istenilen ideal düzeye daha yakın ve daha hesaplı olarak gönderilmesi mümkün olmaktadır.

ABD ülkesine zaman zaman çok acil olan gönderilerin iletilmesi gerekmektedir. Bu durumlarda yurtdışı kargo hizmetlerinden birisinin kullanılmasının ne derece faydalı olacağı, nasıl bir çözüm olacağına iyi bir analiz yapılarak bakılması gerekmektedir. Karayolu ile bu acil durumun çözülmesi mümkün değildir. Deniz üzerinden kargo kabul etmekte olan firmalar bu teslimatı günlerce sonra yapabilmektedir. Bu noktada yurtdışı kargo seçenekleri arasında en hızlı ve ideal olan çözüm hava kargo seçeneğidir. ABD ülkesine acil bir evrak veya her hangi ulaştırılacak bir unsun birkaç gün içerisinde ulaştırılarak sorun çözülmüş olacaktır.

Amerika Uçak Kargo Hizmetleri

Kargo seçenekleri fiyatları etkileyen faktörler arasında yer aldığı bilinmektedir. Fakat bu etken tek başına bir etken değildir. Bu durumu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan birincisi gönderinin ebatlı olup olmamasıdır. Bu tarz gönderilerde hava yolu ile gönderilmesi daha hesaplı olmaktadır. Aciliyeti bulunmayan evrakların gönderilmesi gerektiğinde hava yolu tercihinin kullanılması ekonomik olarak uygun olmamaktadır. Bu şartta karayolu veya deniz yolu tercihinin daha uygun olduğu bilinmektedir. Bu tercih aciliyetin bulunmadığı durumlarda tercih edilmelidir. Teslim süresi oldukça uzun olmaktadır. ABD ülkesi sınırlarımıza uzak olması sebebiyle kara yolu ve deniz yolu tercihleri ve teslim süreleri son derece uzun olmaktadır.

Gönderilerin normal ebatta bulunması durumunda da karşılaştırma yapıldığında hava yolu ile gönderi daha pahalı olmaktadır. Olaya direk gönderi açısından bakıldığında kıyaslama bu şekilde olmaktadır. Genel edilebilecek olan zarar ve ziyan da düşünüldüğünde hava yolu ile ulaşımın daha cazip olduğu anlaşılmaktadır. Hesaplamaların tam anlamı ile isabetli bir şekilde yapılması için kayıp olacak ticari faaliyetin ürünlerde olabilecek olan zarar ve ziyanın da hesaplanması gerekmektedir.